Maty bambusowe 

Sushi to nie tylko smak, ale też cały anturaż, który towarzyszy przygotowaniu dania. Jest to w końcu jeden z najważniejszych elementów japońskiej kultury, daleko wykraczający poza samą kuchnię. Sushi trzeba dopieści i przygotować tak, aby wybornie smakowało i przepięknie wyglądało. Nie da się tego zrobić bez jednej kluczowej rzeczy. Jest nią mata bambusowa do sushi.

Mata do sushi służy do tego, aby nadać potrawie odpowiednią, idealną formę. To właśnie na macie układa się poszczególne składniki, a następnie zwija je w rulonik. Po rozwinięciu maty uzyskujemy gotowe sushi przygotowane zgodnie z japońską sztuką.

Warto jednak wiedzieć, że nie każda mata sprawdzi się w serwowaniu sushi. Bardzo ważne jest to, aby była rzeczywiście wykonana z bambusa, który ma neutralny smak i zapach, dzięki czemu potrawa zachowa swoje właściwości aromatyczne. Ponadto bambus działa antybakteryjnie, co jest niezwykle istotne w kontekście dania, które nie jest poddawane obróbce termicznej.

Mata do zwijania sushi musi być ponadto wytrzymała, a jej powierzchnia powinna być idealnie płaska, co jest szczególnie ważne w przypadku przygotowywania maki-sushi, czyli dania wymagającego olbrzymiej precyzji.

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości matę do sushi, która pomoże Ci zaserwować danie niczym japoński szef kuchni! 

Brak produktów

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Złóż zamówienie