Sosy Teriyaki 

Są takie dodatki, które jednoznacznie kojarzą się z kuchnią azjatycką. Do tej grupy bez wątpienia należy zaliczyć sos Teriyaki. Ta marynata odmienia smak wielu potraw, a szczególnie dobrze koresponduje z mięsem, rybami i warzywami. Poznaj ją lepiej.

Sos Teriyaki powszechnie dodaje się do sushi, dzięki czemu danie to nabiera zupełnie innego, bardziej wyrazistego i orientalnego charakteru. Marynata jest mieszanką ciemnego sosu sojowego (LINK) i odpowiednio dobranych ziół z domieszką cukru. To uniwersalne połączenie świetnie pasuje do kuchni azjatyckiej, ale także do europejskiej, dlatego sos jest chętnie wybierany przez mieszkańców Starego Kontynentu, nie tylko fanów japońskiego czy koreańskiego jedzenia.

Warto wiedzieć o jeszcze jednej właściwości sosu Teriyaki. Otóż zamarynowane nim mięso staje się bardziej kruche i delikatne, co szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku potraw z wołowiny, wymagających długiego duszenia mięsa.

Sos Teryiaki doskonale pasuje także do kurczaka, kaczki i indyka, dlatego jest powszechnie stosowany w kuchni chińskiej. Japończycy z kolei chętnie dodają go do ryb i warzyw.

 

Rada

Niewiele osób wie, że ta marynata może być stosowana do dań z grilla – nie tylko w formie marynaty, ale także smacznego, wyrazistego dipu.

Gdzie kupić sos Teryiaki? Oczywiście w naszym sklepie. Szczególnie polecamy Ci sos Teryiaki marki Kikkoman.

Brak produktów

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Złóż zamówienie